Bel ve boyun fıtığında Robotik lazer tedavisi

Robotik lazer tedavisi

Boyundaki servikal omurgadaki problemlerin çoğu boyun fıtığından kaynaklanmaktadır. Boyun fıtığı derecesi ve yerleşimine göre üç farklı şikayete neden olmaktadır. Bunlar bölgedeki kasların spasmı, servikal disk hernisi şikayetleri ve servikal myelopatidir. Servikal myelopati tedavi edilmeyen boyun fıtıkların sinirler üzerinde basısı sonrası sinirlerin hasarlanması ile oluşmaktadır. Şiddetli ağrıya neden olan ve ilerleyici servikal myelopatiye neden olan boyun fıtıkların ve kolda güç kaybına neden fıtıkların tedavisi açık ameliyattır. Servikal disk hernisi ameliyat riskleri hastaları ameliyat olma konusunda zor ikna olmaktadır. Ameliyat öncesi tedavi arayışı bu tedavilerin tercih edilmesi ameliyatsız bu fıtıkların tedavi olabileceği göstermiştir.

Boyun fıtığına bağlı ağrı omuz ve boyunda olmaktadır. Süreç uzadığında sırta da vuran ağrıya neden olmaktadır. Boyun fıtığında boyun kaslarında spasma neden olmaktadır. Kas spazmı omur kemikleri birbirine yaklaştırarak fıtığın siniri daha çok sıkıştırmasına neden olur. Buradaki sıkışıklık buranın kanlanmasını bozarak sinirler üzerinde olumsuz etki etmektedir.

Robotik lazer tedavisi ile lazer ışınların cilt kas fasya ve kemik katmalarını geçerek fıtığın ısınmasını sağlar. Suyunu kaybeden fıtık büzüşüp küçülür. Buradaki kanlanmayı artırarak ve çevresindeki hücrelere mitokondriyal enerji yükleyerek fıtığın iyileşmesini sağlar. Lazer ışınları kaslar üzerinde etki ederek kasların gevşemesini sağlayarak spazmın oluşturduğu kısır döngüyü yıkar.

Robotik lazer tedavisi son derece güvenli, ağrısız bir işlemdir. Hasta dokusu üzerinde herhangi bir kesiye eden olmaz. İşlem öncesi herhangi bir hazırlığa gerek yoktur.

Robotik lazer tedavisinde uygun hasta seçimi çok önemlidir. Uygun hasta da başarı şansı daha yüksektir. Yapılan bilimsel çalışmalarda tedavinin boyun fıtığı ve bel fıtıklarında etkili olduğu gösterilmiştir.

Bel fıtıklarında fıtık bölgesi cihaza tanıtılarak o bölge üzerinde nokta atışı lazer tedavisi yapılmasını sağlamaktadır. İşlem sonrası hasta günlük işlerine devam edebilir. Bel ve karın egzersizleri yapması önerilmektedir.

1 thought on “Bel ve boyun fıtığında Robotik lazer tedavisi”

  1. Merhaba ben yurt disinda yasıyorum.ocak ayından itibaren bende ufak bel fıtığı teşisi konuldu.Emar nisan ayında cekildi ve şiddetli bacak ağrısı şikayetler yüzünden İlk önce kortizon iğnesi yapıldı ve daha sonra radyo frekans yöntemi uygulandı ve hiç birinin faydası olmadı.Yakinda Türkiye geliyorum 15 temmuzda.ve dört hafta kalma durumum var.Ameliyatsiz tedavi yöntemlerine arayış içine girdim ve robotik lazer uygulamasınin İstanbul ve Ankara’da yapıldığını öğrendim.kilom 60 ve 44 yaşındayım. Mümkünse 15 temmuz öğlenden sonra randevu talebim var. Umarim bana bu konuda yardımcı olabilirsiniz. teşekkürler

Yorumlar kapalı.

Scroll to Top